Чому ми?

Все почалось у 2014 році, коли Ірина Славінська, президент "Асоціації молодих донорів України" та керівник ІТ компанії DevRain Олександр Краковецький об'єднались заради розв'язання проблеми донорства крові в Україні. Першим успіхом стала перемога проекту у соціальному хакатоні, що був організований організацією SocialBoost на конференції IDCEE. За 5-річну історію проект отримав різноманітні нагороди як в Україні, так і за її межами.


Команда ДонорUA після оголошення результатів хакатону

А чи знаєте ви, що в Україні в три рази менше донацій, аніж потрібно?

Попри дефіцит донорської крові, велика частина (40 % від заготовленого об'єму) цієї крові утилізується, тобто знищується? Що система крові є важливим компонентом оборонної спроможності країни, на території якої відбувається збройний конфлікт?

В Україні є багато організацій, що займаються популяризацією донорства крові. В чому наша відмінність і перевага та чому ж варто підтримати саме нас?

Ми - системне рішення, що рятує життя

Хоч це і звучить досить пафосно, але без донорської крові в багатьох випадках вижити просто не можливо. А періодичні акції не розв'язують проблему, а лише "гасять пожежі". ДонорUA - це не просто сайт в інтернеті, ми будуємо повноцінну екосистему донорства крові в країні.

Технологічність

Проект створений високопрофесійними ІТ спеціалістами, що мають багаторічний досвід автоматизації бізнес-процесів для клієнтів з усього світу. В той час, як більшість організацій використовують Google Docs, Excel та ручну працю, ми використовуємо всі переваги сучасних інформаційних технологій. А, отже, кожна інвестована у проект гривня дасть стократну ефективність в порівнянні з "класичними" підходами.

Інвестиція в майбутнє, а не лише тимчасова допомога

Донорство в Україні має "родинний" характер, про що свідчить статистика: 70% донорів є разовими. Це означає, що кров здають, як правило, родичі, друзі та колеги пацієнта, а кількість регулярних донорів досить мала. Щоб виправити це, потрібно докорінно змінити величезну кількість процесів на найвищому рівні. Ми не просто шукаємо донорів, ми змінюємо процес того, як люди приймають рішення. По суті, ми робимо digital transformation для сфери донорства крові. Адже безоплатний, добровілльний і регулярний донор - це основа якості, безпеки та доступності компонетів крові для пацієнтів.

Розвиток impact investment

Наш проект не є "профільним" і не має очевидної бізнес-моделі, а тому бізнес-ангелам та венчурним фондам наш проект не цікавий. Не цікавий - не означає, що проект нікому не потрібний. А, отже, наш вихід - залучення українського бізнесу, який прагне змінити життя українців на краще та стати частиною ефективних змін на рівні держави.

Унікальність

ДонорUA - унікальний проект, і навряд чи ви легко знайдете аналог як в Україні, так і у світі. Насправді, це величезний мінус для нас, оскільки ми не можемо тикнути пальцем на міжнародний визнаний проект і сказати, що ми - його український клон. Для більшості - це стоп блокер. Допомагаючи ДонорUA, ви допомагаєте українським спеціалістам створити унікальний проект світового рівня.

Розвиток civic tech

Про civic tech проекти в нашій країні майже нікому нічого не відомо. А, отже, в країні відсутній ринок для проектів подібних нашому. Допомагаючи ДонорUA, ви автоматично інвестуєте в civic tech, що вже давно є нормою для розвинених країн.

На що підуть спонсорські кошти?


Донорська акція ДонорUA

Ми - не благодійний фонд, а, отже, не допомагаємо матеріально реципієнтам, їх родичам, або центрам крові.

Результат нашої роботи - це вчасно знайдені донори завдяки нашій розробці. Тому основні кошти йдуть на утримання команди, її розширення та на доопрацювання продукту.

Крім того, ми проводимо велику кількість донорських акцій, завдяки чому створюємо культуру доносртва в країні, допомагаємо з юридичними питаннями, пишемо унікальний та вивірений контент. Все це також вимагає ресурсів.

А ще ми мріємо про власний бладмобіль - обов'язковий атрибут будь-якої розвиненої країни.

Ми закликаємо вас підтримати наше з вами майбутнє!